Poprzednia

★ Kardynałowie z nominacji Leona XIII - wielcy mistrzowie zakonu santiago ..



Kardynałowie z nominacji Leona XIII
                                     

★ Kardynałowie z nominacji Leona XIII

Kardynałów nominowanych Leona XIII. Dwadzieścia siedem konsystorzach Papież Leon XIII tworzy kardynałów wywiad 147 duchowieństwa katolickiego. Byli wśród nich, w szczególności, jego następca, Papież Pius X, a trzech polaków, Władimir Чацкий, Waldemar Dunajewski i John Пузына.

                                     

1. Kandydatury 12 maja 1879 roku. (Nominations may 12, 1879)

  • Lajos Haynald, arcybiskup Калоча-Bács – główną ksiądz s. Maria degli Angeli nazwa 22 września 1879. 4 lipca 1891.
  • Florian-Jules Deprez, arcybiskup Tuluzy i Narbonne, kardynał-pastor SS. Марчеллино e Pietro-nagłówek 22 września 1879. 21 stycznia 1895.
  • Alimonda Gaetano, biskup Albengi – główną ksiądz s. Marii w Traspontina nazwa 22 września 1879. 30 maja 1891 roku.
  • Americo Ferreira Dos Santos Silva, biskupa Porto, kardynał prezbiter SS. IL Коронати tytuł 27 lutego 1880. 21 stycznia 1899.
  • John Henry Newman z – główną diakon S. Giorgio w Velabro imię i 15 maja 1879 roku. 11 sierpnia 1890.
  • Józef Hergenröther, prefekt domu Papieskiego, kardynalnych diakon S. Nikola tytuł wiek i 15 maja 1879 roku. 3 października 1890.
  • Louis-Édouard-Francois-Desiree ciasto, biskup Poitiers, kardynalnych ksiądz s. Maria della Vittoria nagłówek 22 września 1879. 17 maja 1880.
  • Giuseppe Ньебла, brat papieża, wiceprefekt bibliotece Watykanu – kardynał-diakon S. Agata Alla Suburra, nazwa zaplanowano na 15 maja 1879 roku. 8 stycznia 1890.
  • Tommaso Maria Zigliara liczba kot, konsultor Kongregacji indeksu i do Kongregacji nadzwyczajnych spraw Kościoła – kardynał diakon SS. Kosma e Damiano, nazwę 15 maja 1879 roku, kardynał prezbiter S. Прасседе 1 czerwca 1891 roku, kardynał biskup Frascati 16 stycznia 1893. 10 maja 1893.
  • Friedrich Egon von Furstenberg, arcybiskup miasta, kardynał prezbiter tytuł S. Crisogono, że 27 lutego 1880 roku. 20 sierpnia 1892.
                                     

2. Spotkanie 19 Września 1879. (Meeting September 19, 1879)

  • Cattani Giacomo, tytularny arcybiskup Ancyry, nuncjusz w Hiszpanii – kardynał prezbiter nazwa C. Балбина, że 27 lutego 1880 roku. 14 lutego 1887.
  • Domenico Sanguigni, tytularny arcybiskup Tarsu, nuncjusz apostolski w Portugalii – kardynał prezbiter tytułu S Пуденциана, który 27 lutego 1880 roku. 20 listopada 1882.
  • Lodovico Jacobini, tytularny arcybiskup Salonikach, nuncjusz apostolski w Austro-Węgrzech – główną ksiądz s. Maria della Vittoria nagłówek 16 grudnia 1880. 28 stycznia 1887.
  • Pier Francesco Meglia, tytularny arcybiskup Damaszku, nuncjusz we Francji – kardynał prezbiter SS. Silvestro e Martino tytuł 27 lutego 1880. 31 marca 1883.
                                     

3. Spotkanie 13 Grudnia 1880. (Meeting 13 Dec 1880)

Spotkanie publicznych. (Meeting public)

  • Andon Bedros IX Хассун, ormiański patriarcha Cylicji-kardynał prezbiter SS. Vitale, Джервазио e nazwa Protasio 16 grudnia 1880. 28 lutego 1884.

Nominacje w pectore, wydanym na 27 marca 1882. (Nomination in pectore, published on March 27, 1882)

  • Pietro Lasagni, sekretarz Konsystorialnej spotkanie i kardynał zarządu kardynała diakona S. Mara della Scala, której nazwa-30 marca 1882 roku. 19 kwietnia 1885.
  • Francesco Ricci Paracciani, prefekt domu Papieskiego, kardynalnych diakon s. Maria w portyku nazwa 30 marca 1882 roku, główną ksiądz s. Панкрасио, 1 czerwca, 1891. 9 marca 1894.

Nominowany w pectore, wydanym na 10 listopada 1884. (Nominated in pectore, published on November 10, 1884)

  • Laurenzi Carlo, audytor Jego Świątobliwości – główną ksiądz s. Anastazji tytuł 13 października 1884. 2 listopada 1893.


                                     

4. Spotkanie 27 marca 1882 roku. (Meeting 27 March 1882)

  • Domenico Agostini, Patriarcha Wenecji, kardynał prezbiter nazwa C. Эусебио, 30 marca 1882, kardynalnych ksiądz s. Maria della PACE, 7 czerwca 1886 roku. 31 grudnia 1891.
  • Charles Лавигери, afr M., arcybiskup Alta, kardynalnych ksiądz s. Аньезе фуори le Mura nazwa 3 lipca 1882 roku. 26 listopada 1892.
  • Edward Mccabe, arcybiskup Dublinu – główną ksiądz s. Sabiny tytuł, że 30 marca 1882 roku. 11 lutego 1885.
  • Angelo Jacobini, asesor Świętego Ducha biura, kardynalnych diakon S. Eustachio nazwa 30 marca 1882. 3 marca 1886.
  • Joaquin Эчеверрия g OCD Garriga, arcybiskup Sewilli, kardynał prezbiter bez nazwy. 23 września 1882.
                                     

5. Pkt 25 Września 1882. (Paragraph 25 Sep 1882)

Kościół tytularne został wyznaczony na 15 marca 1883 roku.

  • Władimir Чацкий, tytularny arcybiskup Salaminy, nuncjusz we Francji – kardynał prezbiter S. Пуденциана. 8 marca 1888 roku.
  • Angelo Bianchi, титулярного arcybiskupa miry, nuncjusz w Hiszpanii – główną ksiądz s. Прасседе, wtedy główną biskup Palestriny 24 maja 1889. 22 stycznia 1897.
                                     

6. Spotkanie 24 Marca 1884. (Meeting 24 Mar 1884)

  • Guglielmo Санфеличе OSBCas dAcquavella, arcybiskup Neapolu kardynał prezbiter tytuł S. Clemente, który 27 marca 1884 roku. 3 stycznia 1897.
  • Sebastian Jose Neto, ОФМ, Patriarcha Lizbony, kardynał prezbiter SS. XII apostołów nazwie 10 czerwca 1886 roku. 7 grudnia 1920.
                                     

7. Terminy 10 Listopada 1884. (Time 10 Nov 1884)

  • OSBCas michała Anioła Celesia, arcybiskup Palermo kardynał prezbiter tytuł S. Prisca, który 13 października 1884 roku, kardynał prezbiter S. Marco na 25 listopada 1887 roku. 14 kwietnia 1904.
  • Guglielmo Massaja OFMCap, tytularny arcybiskup Stauropolis – kardynał prezbiter SS. Vitale, Джервазио e nazwa Protasio 13 października 1884. 6 sierpnia 1889.
  • Ignacio Masotti, sekretarz Kongregacji biskupów i zakonników – główną diakon S. Cesareo w tytule Palatio 13 października 1884. 21 października 1888.
  • Antolin Monescillo g Viso, arcybiskup Walencji, kardynał prezbiter tytuł S. Agostino, 10 czerwca 1886 roku. 11 sierpnia 1897.
  • Isidoro Verga, sekretarz Kongregacji soboru Trydenckiego, kardynał-diakon S. Angelo W Peschiera nazwie 13 października 1884, wtedy główną diakon s. Maria w Lato 1 czerwca 1891, kardynał prezbiter S. Callisto, 22 czerwca 1896, kardynał biskup Albano, 30 listopada, 1896. 10 sierpnia 1899.
  • OSB Cölestin Ganglbauer, arcybiskup Wiednia, kardynał prezbiter tytuł S. Эусебио, który na 10 czerwca 1886 roku. 14 grudnia 1889.
  • Зеферино Diaz Gonzalez Туньона g ilość kotów, arcybiskup Sewilli, kardynalnych ksiądz s. Maria sopra Minerva tytuł 17 marca 1887. 29 listopada 1894.
  • Carmine Gori-Мерози, sekretarz Konsystorialnej zgromadzenia i Kolegium kardynałów – główną diakon s. Maria tytuł ogłoszenia Мартирес 13 października 1884. 15 września 1886.


                                     

8. Spotkanie 27 lipca 1885. (Meeting of 27 July 1885)

Kościół tytularne dał nominatom 30 lipca 1885

  • Capecelatro Alfonso Di gminy кастельпагано, że arcybiskup Kapui – kardynał prezbiter SS. Нерео-Ed Achilleo, następnie kardynał prezbiter s. Maria del Popolo, 15 stycznia 1886 roku. 14 listopada 1912.
  • Patrick Francis Moran, arcybiskup Sydney kardynał prezbiter S. Susanna, red. 16 sierpnia 1911.
  • Кристофори Carlo, audytor Апостолической kamery – kardynał diakon SS. Vito e Modesto e Крещенцио. 30 stycznia 1891.
  • Paweł Мелчерс Лудольф – główną ksiądz s. Stefano al Monte Челио, перераб. 14 grudnia 1895.
  • Placido Maria Schiaffino OSBOliv, tytularny arcybiskup Funduszu, sekretarz Kongregacji biskupów i zakonników – kardynał prezbiter SS. Giovanni e Paolo. 23 września 1889.
  • Francesco Battaglini, arcybiskup Bolonii, kardynał prezbiter S. Bernardo Alle Terme, перераб. i dodatkowa na 8 lipca 1892.
                                     

9. Nominacja 7 Czerwca 1886. (Nomination 7 Jun 1886)

  • Wiktor-Felix Bernadou, arcybiskup sensie – kardynał prezbiter SS. Trinita al Monte nazwa Pincio 17 marca 1887 roku. 15 listopada 1891.
  • Charles Philip miejsce, arcybiskupa Rennes – główną ksiądz s. Maria Nuova nazwa 17 marca 1887. 5 marca 1893.
  • Rodzina to Augusto, prefekt domu Papieskiego kardynał diakon s. Maria della Scala, tytuł 10 czerwca 1886. 26 czerwca 1892.
  • Benoit-Marie Langénieux, arcybiskup Reims – główną ksiądz s. Giovanni a Porta Latina, tytuł 17 marca 1887 roku. od 1 stycznia 1905 roku.
  • Elzéar-Aleksander Taschereau, arcybiskup Quebecu, kardynalnych ksiądz s. Maria della Vittoria nazwa 17 marca 1887. 12 kwietnia 1898.
  • James Gibbons, arcybiskup Baltimore kardynał prezbiter s. Maria in Trastevere, którego nazwa 17 marca 1887 roku. 24 marca 1921.
  • Camillo Маззелла SJ – kardynał-diakon S. Adriano nazwie 10 czerwca 1886 roku, ksiądz kardynał s. Maria w Traspontina 22 czerwca 1896, kardynał biskup Palestriny 19 kwietnia 1897. 26 marca 1900.
                                     

10. Zadanie 14 Marca 1887. (Task 14 March 1887)

  • Serafino Vannutelli, tytularny arcybiskup miło, nuncjusz apostolski w Austro-Węgrzech – główną ksiądz s. Sabiny, nagłówek 26 maja 1887 roku, kardynał-prezbiter S. Girolamo degli Schiavoni, 11 lutego, 1889, kardynał biskup Frascati na 12 czerwca 1893, kardynał biskup Porto E S. Rufina 22 czerwca 1903 roku, kardynał-biskup Ostii i Porto e S. Rufina 25 maja 1914. 19 sierpnia 1915.
  • Alojzy Gaetano Masella, tytularny arcybiskup Neocezarei – kardynał prezbiter S. Tommaso w Парионе nazwa 17 marca 1887 roku, kardynał prezbiter S. Прасседе 16 stycznia 1893. 22 listopada 1902.
  • Luigi Джордани, arcybiskup Ferrary – kardynał prezbiter SS. Silvestro e Martino-nazwa 17 marca 1887 roku. 21 kwietnia 1893.
  • Camillo Siciliano Di Rende, arcybiskup Benewentu – kardynał S. kardynał prezbiter tytułu 26 maja 1887 roku. 16 maja 1897 roku.
  • Mariano Рамполла del Тиндаро, титулярного arcybiskupa Гераклейского, nuncjusz w Hiszpanii – kardynał prezbiter nazwa Сецилии, który 26 maja 1887 roku. 16 grudnia 1913.


                                     

11. Spotkanie 23 maja 1887. (Meeting 23 may 1887)

Kościół tytularne został wyznaczony na 26 maja 1887

  • Luigi Pallotti, audytor kamery Apostolskiej – główną diakon S. Maria ad Мартирес. 31 lipca 1890.
  • Agostino Bauza liczba kot, Mistrz świętego Pałacu – główną diakon s. Maria w Домника, wtedy jeszcze kardynał prezbiter S. Sabina 14 lutego 1889 roku. 15 kwietnia 1899.
                                     

12. Nominacja 11 Lutego 1889. (Nomination 11 Feb 1889)

  • Giuseppe d Аннибале, титулярного biskupa Caristo, asesor Świętego Ducha biura, kardynał prezbiter SS. Bonifacio Ed Alessio tytuł 27 maja 1889. 17 lipca 1892.
  • OSBCas Giuseppe Benedetto Dusmet, arcybiskup katanii kardynał prezbiter tytułu S Пуденциана, 14 lutego 1889. 4 kwietnia 1894.
  • Luigi Mckee, prefekt pałacu Apostolskiego, kardynalnych diakon s. Maria w tytule Aquiro 14 1889, wtedy główną diakon s. Maria w Ciągu 30 listopada 1896. 29 marca 1907.
                                     

13. Pkt 24 maja 1889. (Paragraph 24 may 1889)

  • Акилле Apolloni, wicekamerling – kardynał-diakon S. Cesareo w Palatio tytuł 27 maja 1889 roku. 3 kwietnia 1893.
  • Seks Franziskus von Schönborn, arcybiskup Praski, kardynał prezbiter SS. Giovanni e Paolo tytuł, który 30 grudnia 1889 roku. 25 czerwca 1899.
  • Gaetano de Ruggiero, regenta kancelarii apostolskiej, kardynał diakon s. Maria w Космедин tytuł 27 maja 1889 roku. 9 października 1896.
  • Pierre Lambert w Belgii, arcybiskup Mechelen i kardynał prezbiter S. Croce In Gerusalemme tytuł 27 maja 1889 roku. 25 stycznia 1906.
  • Joseph Alfred Фулон, arcybiskup Lyonu, kardynał prezbiter nazwa C. Эусебио, który 30 grudnia 1889 roku. 23 stycznia 1893.
  • Aimee-Wiktor-Francois Guilbert, arcybiskup Bordeaux – kardynał prezbiter bez nazwy. 16 sierpnia 1889.
  • Francois-Marie-Richard Benjamin de la Vergne, arcybiskup Paryża, kardynał ksiądz s. Marii w przez tytuł, który 30 grudnia 1889 roku. 28 stycznia 1908.
                                     

14. Przeznaczenie 30 Grudnia 1889. (Destiny 30 Dec 1889)

Nominowany w pectore, wydanym na 23 czerwca 1890. (Nominated in pectore, published on 23 Jun 1890)

  • Vincenzo Vannutelli, tytularny arcybiskup Sardis, nuncjusz apostolski w Portugalii – kardynał prezbiter S. Silvestro świętego Jana na Lateranie, tytuł, który 4 czerwca 1891, kardynał biskup Palestriny 19 kwietnia 1900, kardynał-biskup Ostii i Palestriny 6 grudnia 1915. 9 lipca 1930.
                                     

15. Kandydatów 23 Czerwca 1890. (Candidates 23 Jun 1890)

  • Gaspar Mermillod, biskup Lozanny i Genewy, kardynał-pastor SS. Нерео-Ed nazwa Achilleo 26 czerwca 1890. 23 lutego 1892.
  • Sebastiano Galeati, arcybiskup Rawenny ksiądz kardynał s. Lorenzo w Panisperna nazwę 26 czerwca 1890. 25 stycznia 1901.
  • Albin Dunajewski, biskup Krakowa, kardynał prezbiter SS. Vitale, dodatkowe informacje na e Protasio tytuł 4 czerwca 1891. 18 czerwca 1894 roku.
                                     

16. Kategorii 1 Czerwca 1891. (Category 1 Jun 1891)

  • Luigi Ротелли, tytularny arcybiskup Farsalos, nuncjusz we Francji – kardynał prezbiter bez nazwy. 15 września 1891.
  • Anton Joseph Gruscha, arcybiskup Wiednia, kardynał prezbiter Santa Maria degli Angeli tytuł 17 grudnia 1891. 5 sierpnia 1911.
                                     

17. Zadanie 14 Grudnia 1891. (Job 14 Dec 1891)

Kościół tytularne został wyznaczony na 17 grudnia 1891.

  • Luigi Sepiacci dane, tytularny biskup Calinico, sekretarz Kongregacji biskupów i zakonników – główną ksiądz s. Приски. 26 kwietnia 1893.
  • Luigi fulco Руффо-Scilla, титулярного arcybiskupa Piotra, prefekt domu Papieskiego ksiądz kardynał s. Maria w Traspontina. 29 maja 1895 roku.
                                     

18.1. Zadanie 16 Stycznia 1893. Spotkanie publicznych. (Meeting public)

  • Amilcar Malagola, arcybiskup Fermo – kardynał prezbiter tytuł S. Балбина, który 19 lutego 1893. 22 czerwca 1895 roku.
  • Kolos OSBHung Ferenc Vaszary, arcybiskup Ostrzyhomia – kardynał prezbiter SS. Silvestro e Martino-tytuł 15 czerwca 1893. 3 września 1915.
  • Ignacio OFMCap Персико, tytularny arcybiskup Damietty, sekretarz Kongregacji propagandy wiary – ksiądz kardynał s. Pietro w Винколи tytuł 19 lutego 1893. 8 grudnia 1895.
  • Benito Sens g Форесом, arcybiskup Sewilli, kardynał prezbiter tytuł S. Эусебио, który na 15 czerwca 1893. 1 listopada 1895.
  • Michael Dziennika, arcybiskup armagh obiekt, kardynalnych ksiądz s. Maria della PACE nazwie 19 lutego 1893. 19 listopada 1924.
  • Angelo Di Pietro, tytularny arcybiskup Nazjanzu, nuncjusz w Hiszpanii – kardynał prezbiter SS. Bonifacio Ed Alessio w tytule 15 czerwca 1893, kardynał prezbiter s. Lorenzo w Лучина 22 czerwca 1903. 5 grudnia 1914.
  • Herbert Vaughan, arcybiskup Westminster, kardynał prezbiter SS. Andrea e Gregorio nazwę al Monte Челио 19 lutego 1893. 19 czerwca 1903.
  • Guillaume-Rene Meignan, arcybiskup tours – kardynał prezbiter SS. Trinita al Monte Pincio nazwa 15 czerwca 1893. 20 stycznia 1896.
  • Filip Кременцу, arcybiskup Kolonii, kardynał prezbiter tytuł S. Crisogono, który 19 lutego 1893. 6 maja 1899.
  • Mario Mocenni, tytularny arcybiskup lokalizacją w heliopolis, zastępuje sekretarz stanu - kardynał prezbiter S. nazwa Bartolomeo allIsola 19 lutego 1893, następnie kardynałem-biskupem Sabiny 18 maja 1894. 14 listopada 1904.
  • Giuseppe Guarino, arcybiskup Messyny – kardynał prezbiter S. Tommaso w tytule Парионе 19 lutego 1893. 22 września 1897.
  • Georg von Kopp, biskup Wrocławia, kardynalnych ksiądz s. Аньезе фуори le Mura tytuł 19 lutego 1893. 4 marca 1914.
  • Galimberti Luigi, tytularny arcybiskup dobry, nuncjusz apostolski w Austro-Węgrzech – kardynał prezbiter SS. Нерео-Ed Achilleo nazwa 15 czerwca 1893. 7 maja 1896 roku.
  • Leon-Benoit Charles Thomas, arcybiskup Rouen – główną ksiądz s. Maria Nuova nazwa 15 czerwca 1893. 9 marca 1894.
                                     

18.2. Zadanie 16 Stycznia 1893. Nominowany w pectore, wydanym 18 maja 1894. (Nominated in pectore published on 18 may 1894)

  • Andreas Стейнхубером SJ – kardynał-diakon S. Agata Alla nazwa Suburra, że 21 maja 1894 roku. 15 października 1907.
                                     

18.3. Zadanie 16 Stycznia 1893. Nominowany w pectore, wydanym na 29 listopada 1895. (Nominated in pectore, published on 29 Nov 1895)

  • Adolf-Louis-Albert że biskup Perraud Отена, kardynalnych ksiądz s. Pietro w Винколи nazwa 25 czerwca 1896. 10 lutego 1906.
                                     

19. Kandydatów 12 Czerwca 1893. (Candidates 12 June, 1893)

  • Wiktor-Lucien-Sulpice Leçot, arcybiskup Bordeaux – kardynał prezbiter nazwa C Пуденциана, który 21 maja 1894 roku. 19 grudnia 1908.
  • Giuseppe Sarto, biskup Мантуанский, kardynał prezbiter S. Bernardo Alle Terme nazwa 15 czerwca 1893 roku, od 4 sierpnia 1903, Papież Pius X, Obj. 20 sierpnia 1914.
  • Józef-Chretiena-Ernest Bourret, biskup Rodez, główną ksiądz s. Marii nazwa Nuova, że 21 maja 1894. 10 lipca 1896.
  • Giuseppe Maria Graniello ЦРСП, tytularny arcybiskup Cezarei, sekretarz Kongregacji biskupów i zakonników – kardynał prezbiter SS. Quirico e Giulitta nazwa 15 czerwca 1893. 8 stycznia 1896.
  • Lőrinc z garbić, biskup Nagy-hostelu varad – kardynał prezbiter S. Girolamo degli Schiavoni tytuł, że 21 maja 1894 roku. 10 lipca 1902.
                                     

20. Spotkanie 18 maja 1894. (Meeting 18 may 1894)

  • Francesco Сегна, asesor Świętego Stolicy apostolskiej, kardynał diakon s. Maria w portyku to tytuł, który 21 maja 1894 roku. 4 stycznia 1911.
  • Эжидио Mauri ilość kotów, arcybiskup Ferrary – główną ksiądz s. nazwa Bartolomeo allIsola, że 21 maja 1894 roku, główną ksiądz s. Maria sopra Minerva, 2 grudnia 1895. 13 marca 1896.
  • Andrea Carlo Ferrari, biskup Como – główną ksiądz s. Anastazji tytuł, który 21 maja 1894. 2 lutego 1921.
  • Чийраако Maria Санча g Hervás, arcybiskup Walencji, kardynał ksiądz s. Pietro w Montorio tytuł 2 grudnia 1895. 26 lutego 1909.
  • Svampa Domenico, biskupa Forli – kardynał prezbiter nazwa S. Onofrio, który 21 maja 1894. 10 sierpnia 1907.
                                     

21. Pkt 29 Listopada 1895. (Paragraph 29 Nov 1895)

  • Salvador Casañas i Пажес, biskupa Уржельского – kardynał prezbiter SS. Quirico e Giulitta tytuł na 25 czerwca 1896. 27 października 1908.
  • Jean-Pierre Naukowych, arcybiskup Bourges, kardynał-pastor SS. Trinita al Monte Pincio nazwa 25 czerwca 1896. 16 grudnia 1896.
  • Акилле Manara, biskup Ancona – główną ksiądz s. Панкрасио-tytuł 2 grudnia 1895 roku. 15 lutego 1906.
  • Antonio Maria Cascajares g kala-azar, arcybiskup Valladolid – kardynał prezbiter tytuł S. Эйсебио, który 25 czerwca 1896, ksiądz kardynał s. Agostino na 24 marca 1898 roku. 27 lipca 1901.
  • Francesco di Paola Satolli, tytularny arcybiskup Watykanu, delegat Apostolski w USA – główną ksiądz s. Maria in Арачели nazwa 3 grudnia 1896, następnie kardynał biskup Frascati 22 czerwca 1903. 8 stycznia 1910.
  • Sylwestr Sembratowycz, greckokatolicki arcybiskup Lwowa – główną ksiądz s. Stefano al Monte Челио nazwa 25 czerwca 1896. 4 sierpnia 1898.
  • Wolfgang Haller, arcybiskupa Salzburga – kardynał prezbiter S. Bartolomeo allIsola tytuł na 25 czerwca 1896 roku. 5 maja 1900 r.
  • Girolamo Maria lokalnych S. O. D., титулярного arcybiskupa Piotra – główną ksiądz s. Maria della Scala, której nazwa 2 grudnia 1895. 19 marca 1916.
                                     

22. Spotkanie 22 Czerwca 1896. (Meeting June 22, 1896)

Kościół tytularne przyznano 3 grudnia 1896:

  • Domenico Maria Jacobini, tytularny arcybiskup tyru, nuncjusz apostolski w Portugalii – kardynał prezbiter SS. Pietro Marcello e, перераб. 1 stycznia 1900 roku.
  • Serafino Cretoni, tytularny arcybiskup Damaszku, nuncjusz w Hiszpanii – główną ksiądz s. Maria sopra Minerva, перераб. 3 lutego 1909.
  • Ferrata Domenico, tytularny arcybiskup Salonikach, nuncjusz we Francji – główną ksiądz s. Приски. 10 października 1914.
  • Antonio Альярди, tytularny arcybiskup Cezarei w Palestynie, nuncjusz papieski w Austro-Węgrzech – kardynał prezbiter SS. Нерео-Ed Achilleo, następnie kardynał biskup Albano 14 grudnia 1899. 19 marca 1915.
                                     

23. Spotkanie 30 Listopada 1896. (Meeting 30 Nov 1896)

Kościół tytularne przyznano 3 grudnia 1896:

  • Raffaele Pierotti OP Mistrz świętego Pałacu – kardynał diakon SS. Kosma e Damiano, перераб. 7 września 1905.
  • Giuseppe Antonio Ermenegildo Приско, kanon rozdział Neapol – główną diakon S. Cesareo w Palatio, kardynalnych ksiądz s. Sisto, 24 marca 1898 roku. 4 lutego 1923.
                                     

24. Zadanie 19 kwietnia 1897. (Task 19 APR 1897)

Kościół tytularne został wyznaczony na 24 marca 1898 roku:

  • Guillaume-Marie-Joseph Labouré, arcybiskup Bordeaux – kardynał prezbiter Santa Maria Nuova. 21 kwietnia 1906.
  • Jose Maria Martin-de Herrera de la Iglesia, arcybiskup Santiago de Compostela – główną ksiądz s. Marii w Traspontina. 8 grudnia 1922.
  • Pierre-Ector Coullié, arcybiskup Lyonu, kardynał prezbiter SS. Trinita al Monte Pincio. 12 września 1912.
  • Guillaume-Marie-Romain Sourrieu, arcybiskup Rouen – główną ksiądz s. Clemente, перераб. 16 czerwca 1899.
                                     

25.1. Celem 19 Czerwca 1899. Kategorie publicznych. (The category of state)

  • Giovanni Battista казали del Drago, tytularny Patriarcha Konstantynopola – główną ksiądz s. Maria della Vittoria nazwa 22 czerwca 1899. 17 marca 1908.
  • Jacob zadaniem, arcybiskup Görz – główną ksiądz s. Stefano al Monte Челио tytuł 14 grudnia 1899. 23 marca 1902.
  • Gennaro Портанова, arcybiskup Reggio di Calabria – kardynał prezbiter nazwa S. Clemente, który 22 czerwca 1899 roku. 25 kwietnia 1908.
  • Luigi trombetta bezpośrednie, sekretarz Kongregacji biskupów i zakonników – główną diakon S. Eustachio nazwa 22 czerwca 1899 roku. 17 stycznia 1900.
  • Giuseppe Francica-Nava-Di-Bontifé, arcybiskup katanii kardynał-pastor SS. Giovanni e Paolo tytuł 14 grudnia 1899. 7 grudnia 1928.
  • José de calasanz są Felix Santiago Vives g Туто OFMCap, definitor generalny zakonu kapucynów – kardynał-diakon S. Adriano nazwa 22 czerwca 1899. 7 września 1913.
  • Pietro Respighi, arcybiskup Ferrary – kardynał prezbiter SS. IL Коронати nazwa 22 czerwca 1899. 22 marca 1913.
  • Agostino Ciaśca dane, tytularny arcybiskup Larissa, sekretarz Kongregacji propagandy wiary – kardynał prezbiter S. Callisto, nazwę 22 czerwca 1899. 6 lutego 1902.
  • Agostino Ришельми, arcybiskup Turynu, kardynał prezbiter tytuł S. Эусебио, który 22 czerwca 1899, kardynał Santa Maria do 27 listopada 1911. 10 sierpnia 1923.
  • Francesco di Paola Cassetta, tytularny Patriarcha Antioch, wicegerent Rzymu – kardynał prezbiter S. Crisogono nazwa 22 czerwca 1899 roku, a następnie kardynałem-biskupem Sabiny na 27 marca 1905, kardynał biskup Frascati do 27 listopada 1911. 23 Marca 1919.
  • Francois-Desiree Mathieu, arcybiskup Tuluzy kardynał prezbiter S. Sabina tytuł, który 22 czerwca 1899 roku. 26 października 1908.
                                     

25.2. Celem 19 Czerwca 1899. Nominowany w pectore, wydanym na 15 kwietnia 1901. (Nominated in pectore, published on 15 APR 1901)

  • Salesio Francesco della Volpe, prefekt domu Papieskiego, kardynalnych diakon s. Maria w Aquiro tytuł 18 kwietnia 1901. 5 listopada 1916 roku.
  • Alessandro Sanminiatelli-Zabarella, tytularny arcybiskup Tiany, skarbnik generalny kamery Apostolskiej – kardynał prezbiter SS. Марчеллино e Pietro, 18 kwietnia 1901. 24 lutego 1910.
                                     

26. Spotkanie 15 Kwietnia 1901. (The Meeting Of 15 April 1901)

  • Bartolomeo Bacilieri, biskupa Werony, kardynał prezbiter S. Bartolomeo allIsola tytuł 18 kwietnia 1901. 14 lutego 1923.
  • Lew Skrbenský z Chrystusie, arcybiskup Praski, kardynał prezbiter nazwa S. Stefano al Monte Селио na 9 czerwca 1902 roku. 24 grudnia 1938.
  • Agostino Gaetano Рибольди, arcybiskup Rawenny kardynał prezbiter SS. Нерео-Ed Achilleo tytuł 18 kwietnia 1901. 25 kwietnia 1902.
  • Касимиро Gennari, tytularny arcybiskup Lepanto, asesor Świętego Ducha biura, kardynał prezbiter tytuł S. Marcello, który 18 kwietnia 1901. 31 stycznia 1914.
  • Donato Maria Dell Олио, arcybiskup Benewentu – kardynał prezbiter nazwa C. Балбина, że 18 kwietnia 1901. 18 stycznia 1902.
  • Jan Пузына, biskup Krakowski, kardynał prezbiter SS. Vitale, Джервазио e nazwa Protasio 9 czerwca 1902 roku. 8 września 1911.
  • Giulio Boschi, arcybiskup Ferrary – główną ksiądz s. Lorenzo w Panisperna tytuł 18 kwietnia 1901, następnie kardynał biskup Frascati na 3 lipca 1919 roku. 15 maja 1920.
  • Luigi Tripepi, sekretarz Kongregacji dla doktryny uroczystości – główną diakon s. Maria w Домника tytuł 18 kwietnia 1901 roku. 29 grudnia 1906.
  • Dane Sebastiano Martinelli, tytularny arcybiskup Efezie, delegat Apostolski w USA – kardynał prezbiter nazwa S. Agostino, 9 czerwca 1902 roku. 4 lipca 1918 roku.
  • Felice Cavagnis, sekretarz Kongregacji nadzwyczajnych spraw Kościoła – kardynał diakon S. Maria ad Мартирес tytuł 18 kwietnia 1901. 29 grudnia 1906.
                                     

27. Spotkanie 22 Czerwca 1903. (Meeting June 22, 1903)

  • Jana Chrzciciela Katschthaler, arcybiskupa Salzburga – kardynał prezbiter S. Tommaso w Парионе nazwa 12, 1903. 27 lutego 1914.
  • Sebastian Эрреро g Espinosa de los Монтерос, że arcybiskup Walencji, kardynał prezbiter SS. Bonifacio Ed Alessio tytuł 27 sierpnia 1903. 9 grudnia 1903.
  • Cezary Hubert Fischer, arcybiskup Kolonii, kardynał prezbiter SS. Нерео-Ed nazwa Achilleo na 25 czerwca 1903 roku. 30 lipca 1912 r.
  • Эмидио Taliani, tytularny arcybiskup Севастийский, nuncjusz apostolski w Austro-Węgrzech – kardynał prezbiter S. Bernardo Alle Terme nazwa 12, 1903. 24 sierpnia 1907.
  • Carlo Ночелла, tytularny Patriarcha Konstantynopola, sekretarz Konsystorialnej zgromadzenia i Kolegium kardynalskiego kardynał prezbiter S. Callisto, nazwa 25 czerwca 1903. 22 lipca 1908.
  • Беньямино Cavicchioni, tytularny arcybiskup Nazjanzu, sekretarz Kongregacji soboru Trydenckiego, kardynał prezbiter s. Maria in-Арачели tytuł na 25 czerwca 1903 roku. 17 kwietnia 1911.
  • Andrea Aiuti, tytularny arcybiskup Damietty, nuncjusz apostolski w Portugalii – kardynał prezbiter S. Girolamo degli Schiavoni nazwa 12, 1903. 28 kwietnia 1905.

Użytkownicy również szukali:

Leona, nominacji, XIII, Kardynaowie, Kardynaowie z nominacji Leona XIII, kardynałowie z nominacji leona xiii,

...

Kardynałowie straż przyboczna papieża Parafia w Żabnie.

Strony w kategorii Kardynałowie z nominacji Leona XIII. Poniżej wyświetlono 143 spośród wszystkich 143 stron tej kategorii. Kolegium kardynałów i konsystorze w Kościele katolickim. W 1951 po śmierci kardynała Sapiehy, Karol Wojtyła został skierowany na urlop Podczas konsystorza z 26 czerwca 1967 został nominowany kardynałem. Tylko trzech papieży w historii Kościoła katolickiego nosiło taki przydomek: Leon I, Следующая Войти Настройки. Sprawa kardynalatu metropolitów lwowskich Nasza Przeszłość. 3 tysięcy nie licząc nominacji dokonanych przez antypapieży. Jednocześnie należy pamiętać, że Leon XIII 1878 1903 zwołał w latach.





Jego Świątobliwość Pius X szkic biograficzny Święty Pius X.

Ża Leona XIII, zgłosił kardynał Jan Puzyna, biskup krakowski. Było to ostatnie kardynała, którego nominacja została ogłoszona, nawet jeżeli nie został jeszcze​. Benedykt XVI u Leona XIII a.pl. Władzę tę ma Kolegium Kardynałów, które jednak może wydawać akty usta wodawcze tylko z cję będzie pełnił Biskup Pomocniczy pierwszy nominacją. 18. Leon XIII. 20 II, 3 III 1878–20 VII 1903. Pius X, św. 4, 9 VIII 1903–20 VIII 1914. Walenty Wójcik Projekt rozszerzenia kolegium wyborców cejsh. Kardynał kamerling Kościoła Rzymskiego od 27 marca 1885 roku do 7 grudnia 1913 roku i głowa Kościoła Rzymskiego po śmierci Leona XIII od 20 lipca do 4 Zmarł w Rzymie w wieku 85 lat jako ostatni kardynał z nominacji Piusa IX.


Historia papiestwa xx xxi wiek.

Elekcję Leona VIII. Również Otton III zdecydował o nominacji Grzegorza V, swo 97 W latach 1887–1903 kardynał sekretarz stanu Leona XIII. 98 W latach. Kim w Kościele są kardynałowie? Radio EM. Kardynałowie z całego świata zjechali do Rzymu na drugi konsystorz za Zdarza się, że ogłaszając kardynalskie nominacje, papież nie Rekordzistą w tej dziedzinie był kierujący Kościołem w latach 1878–1903 Leon XIII. Leon XIII świ l leon13. Jednocześnie należy pamiętać, że Leon XIII 1878 1903, którego który w chwili nominacji 20 listopada 2010 liczył 93 lata 7 V 1917 11 XI.





Ekonomia społeczna kardynała Augusta Hlonda.

Rzymskiego kardynała nie można dłużej twierdzić, że święcenia anglikańskie Opinia Leona XIII na temat święceń anglikanów została sformułowana według tego rytuału wyświęcony zostaje w 1551 roku Matthew Parker, z nominacji. Kardynałowie polscy – Everybody Bios &. 1.1 Wczesne życie 1.2 Prezbiter 1.3 Biskup, kardynał 1.4 Wybór na papieża W 1931 został nominowany wizytatorem apostolskim w Bułgarii. społeczna Mater et Magistra, w której powtórzył i odnowił przesłania Piusa XI i Leona XIII. Luigi Oreglia di Santo Stefano.pl. Kardynałowie z nominacji Leona XIII. Na dwudziestu siedmiu konsystorzach papież Leon XIII kreował kardynałami 147 duchownych katolickich. Wśród nich. Patron szpitala Jan Paweł II. Kardynałowie z nominacji Leona XIII Cardinals created by Leo XIII. Kategoria:Kardynałowie z nominacji Leona XIII – pedia, wolna. Leon XIII 1878 1903. 1895 – Arcybiskup późniejszy kardynał Francesco Satolli, i Pokoju, jedynego Amerykanina pośród 10 nowych nominowanych.


Relacje Rycerzy Kolumba ze Stolicą Apostolską Od 1882 do.

Leona XIII uznaje się za pierwszego nowoczesnego papieża, dążącego do dialogu ze Mariano Rampolla del Tindaro Kardynałowie z nominacji Leona XIII. Wybór Biskupa Rzymu. W 1878 roku, poproszony przez papieża Leona XIII o zorganizowanie misji został pierwszym kardynałem w Afryce, a w 1884 roku papież Leon XIII mianował go i Prymasem Afryki, w siedemnaście lat po nominacji na arcybiskupa Algieru. Pl Leon XIII. Początki Kardynałowie istnieją tylko w Kościele zachodnim, a ich korzenie sięgają Ojciec Święty odczytuje formułę nominacji, wymieniając po kolei nazwiska Jednocześnie należy pamiętać, że Leon XIII 1878 1903, którego pontyfikat. SG XXXIII v7 Studia Gnesnensia. 23 lipca 1951 w Krakowie – arcybiskup metropolita krakowski, kardynał, W dzieciństwie i młodości uczestniczył w audiencjach papieża Leona XIII, który był Konsystorz papieski przyjął tę nominację 27 listopada 1911 i tego samego dnia. Kardynalat biskupa krakowskiego Jana Puzyny. Leon XIII wyznaczył na jego miejsce biskupa Józefa Sarto. W trzy dni potem nowy patriarcha Wenecji otrzymał nominację na kardynała Kościoła. Całe swoje​.


Désiré Merciera ogólna teoria pewności.

Aeterni Patris Leona XIII to pierwsza papieska encyklika poświęcona w całości Kardynał Franchi następnego dnia po nominacji papieskiej miał powiedzieć:. Kościół przeciw antysemityzmowi u schyłku XIX wieku Więź. Puzyna Jan 1842 1911, kardynał, biskup krakowski austro węgierskiego 7 października 1894 został nominowany na biskupa krakowskiego. po konklawe, które odbyło się w 1903 roku, po śmierci papieża Leona XIII. Działalność prawno normatywna kardynała Bedřicha Fürstenberga. III Sobór Laterański postanowił, że odtąd tylko kardynałowie mogą wybierać Ojciec Święty odczytuje formułę nominacji, wymieniając po kolei nazwiska Jednocześnie należy pamiętać, że Leon XIII 1878 1903, którego. Kategoria:Listy kardynałów według nominującego – pedia. Wspomnienia kardynała Aleksandra Kakowskiego o nominacji i konsekracji encykliki Papieża robotników, Leona XIII, Rerum Novarum, wresz cie w kwestji​.





Papieski senat WP Wiadomości.

Lwia część wizerunku kardynała pochodzi od osób, którym zaszedł za Skutkiem poufnych porozumień tronu z ołtarzem Wiedeń zatwierdził nominację Puzyny. Gdy w 1903 r. umierał Leon XIII, Puzyna nosił już kardynalski. Święty Pius X, papież Zbawiciela Świata. W 1951 po śmierci kardynała Sapiehy, Karol Wojtyła został skierowany na urlop Podczas konsystorza z 26 czerwca 1967 został nominowany kardynałem. Tylko trzech papieży w historii Kościoła katolickiego nosiło taki przydomek: Leon I,.


Kardynałowie – najbliżsi współpracownicy papieża.

Leon XIII w czerwcu 1893r. nadał mu godność kardynała prezbitera, powołał że papież Paweł VI ogłosił nominację 27 nowych kardynałów podnosząc liczbę. Jan XXIII – pedia, wolna encyklopedia. Leona XIII, otrzymał promocję dopiero z rąk pap. Piu sa X 11 Leona XIII 1878​ 1903. Nominacja kardynałów francuskich nie ma politycznego charak. Encyklika. Uniwersytet Kardynała Stefana. Z tej okazji przypominamy pokrótce osobę Leona XIII – jednego z jezuitą, a później jego brat już jako biskup Rzymu mianował go w 1879 r. kardynałem. Tam też zastała go papieska nominacja z 27 stycznia 1843 r. na.





Założyciel Misjonarze Afryki.

Kardynałowie z nominacji Antypapieża Anakleta II Kardynałowie z nominacji Antypapieża Benedykta XIII Kardynałowie z nominacji Antypapieża Feliksa V. GŁOS KAPŁAŃSKI. Kardynałowie z nominacji Aleksandra III Kardynałowie z nominacji Aleksandra IV Kardynałowie z nominacji Leona XII Kardynałowie z nominacji Leona XIII.:ILG. Czytelnia: 21 sierpnia Św. Pius X. Czacki, Włodzimierz 16 kwietnia 1834 – 8 marca 1888 – nominowany przez Leona XIII 25 września 1882. wróć do indeksu. Zdzisław Obertyński Weto kardynała Puzyny BazHum. Leon XIII – biografiaGioacchino Vincenzo Raphaelo Luigi Pecci przyszedł na dostał nominację na arcybiskupa Perugii Umbria – funkcję tę sprawował aż do 20 lutego 1878 roku kardynałowie na konklawe wybrali go na papieża swoją. NOMINACJE KARDYNALSKIE Aktualne wydarzenia z kraju i. Papież Leon XIII, portret pędzla Philipa de LaszloFoto: media Commons dp Przełomem była dla Pecciego nominacja na stanowisko kamerlinga, Kardynał Pecci nieprzypadkowo przybrał swoje papieskie imię.


Ecclesia tom 1.pm6.

Kardynałem uczynił go Leon XIII w 1879 r., na samym początku pontyfikatu. stanowić kurialiści, a Haynald był purpuratem z jego nominacji. Ustawa zasadnicza państwa miasto watykan oraz inne akty ustrojowe. Kardynał Afryki Lavigerie 1825 1892 charyzmatyczna postać, która jeszcze dzisiaj W 1878 roku, poproszony przez Papieża Leona XIII o zorganizowanie misji i Prymasem Afryki, w siedemnaście lat po nominacji na arcybiskupa Algieru.


...
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →